Tarihi ışık tutan ve uzun yıllardır varlığını sürdüren tarihi eserlerin bir yerden bir yere taşınması diğer eşya taşıma işlemlerine göre biraz zordur. Herhangi bir zarar görmesi halinde dönüşü olmayan bu eserlerin bir maddi karşılığı da olmamaktadır. Bu nedenle güvenli bir nakliyat firması tarafından yapılması gereken tarihi eser taşımacılığındaki güveni ve kaliteyi firmamızda bulabilirsiniz. Uzun süredir yapmış olduğumuz işimizde alanlarında uzman ve tecrübeli teknik ekibimiz sayesinde tüm eserler ulaştırılmak istenilen adrese sorunsuz bir şekilde götürülmektedir.

Tarihi Eser Nakliye Fiyatları

Firmamız müşterilerin fiyat taleplerinde pazarlık olmaksızın en uygun fiyatı belirterek onlara yardımcı olmayı kendisine görev bilmektedirler. Bazı etkenlere bağlı olarak değişen fiyat aralığı ise 1500-3500 TL arasıdır. Bu fiyat ise eserlerin gideceği yer ve sayısına göre değişebilmektedir. Fiyatların ne olduğunu ise web adresimizde bulunan ve 24 saat kesintisiz bir şekilde hizmet veren müşteri hizmetleri bölümümüzden öğrenebilir ve dilerseniz başka firmalar ile karşılaştırabilirsiniz.

Tarihi Eser Taşımacılık İşlemi Nasıl Yapılır?

Firmamızda taşıma işlemi günü sorun yaşanmaması için bir gün önceden eserlerin taşınacağı yeri ve taşınacak olan eserleri incelemeye giden bir ekibimiz bulunmaktadır. Eserlerin taşınacağı gün ise teknik ekibimiz anlaşılan saat de eserlerin bulunduğu mekana giderek eserleri herhangi bir zarar görmemeleri için tek tek sarmaktadır. Daha sonra aracı uygun hale getiren ekibimiz önceden ambalajladığı eserleri dikkatli bir şekilde araca taşımaktadır. Aracın gideceği yere kadar içerisinde bulunan personelimiz de eserlere refakat etmektedir. Daha sonra eşyaları yeni yerine taşıyan ekimiz ambalajları açıp eserleri yerlerine kattıktan sonra ortamı temizleyip oradan ayrılmaktadırlar.

Taşımacılık Süresi

Tarihi eser taşımacılığı diğer nakliyat işlemlerine göre daha uzun sürmektedir. Riskli bir ürün olması nedeni ile daha dikkat gerektiren bu taşımacılık işlemi şehir içinde 14-16 saat arası süren bir işlemdir. Şehir dışına yapılan taşımacılık işlemlerinde ise herhangi bir eşya 18-20 saat sürerken tarihi eser taşımacılığında bu işlem 25-30 saat kadar sürmektedir.

Sigortalama

Her ne kadar teknik ekibimize güvenimiz sonsuz olsa da yine de müşterilerimizin kendilerini güvende hissetmeleri için taşıdığımız tüm ürünleri 100000 TL’ye kadar sigortalıyoruz. Daha fazla tutan ürünleri ise ek olarak kendimiz ödemekteyiz. Ayrıca müşterilerimize güvenilir sigorta firmaları anlaşıp eserlerini sigortaladığımızı gösteren poliçeyi de taşıma işlemini yapmadan önce vermekteyiz. Bu şekilde müşterilerimiz firma ile iletişime geçerek yapılan sigorta hakkında bilgi sahibi olabilme şansını yakalarlar.