Nakliyat herkesin belli bir mesafeyle yaklaşmış olduğu sistemlerden biridir. Çünkü bir ev ya da ofis taşınırken eşyaların sağlıklı bir şekilde taşınıp taşınmayacağı konusunda insanlar tereddüt yaşar. Ancak doğru nakliyat firması sayesinde nakliyat sorunsuz şekilde gerçekleşmektedir. Kırılma, dökülme, kayıp söz konusu olmadan istenilen evden istenilen eve nakliyat işlemi gerçekleşmektedir. Ayrıca doğru nakliyat firması taşımacılık işlemleri esnasında sigortalama sistemi kullanmaktadır. Bu sistem mutlaka kullanılmalıdır. Hem eşyaların güvenilirliği sağlanmakta hem de nakliyat işlemini kabul eden kişinin firmaya olan güveni artmaktadır.

Sigortalı Evden Eve Nakliyat Sistemi

Evden eve nakliyat işlemi oldukça komplike bir sistemdir. Ancak profesyonel nakliyat firması sayesinde sorunsuz ve doğru şekilde yapılabilir. Taşınacak eşyalar belirlendikten sonra her eşyada incelemeler yapılır. Eşyaların türleri, sayıları, modelleri, önceden oluşmuş deformeler not edilir. Ardından eşyalara özel sigortalama işlemleri yapılır. Sigorta poliçesini eşyalarının taşınmasını isteyen kişinin adına yapılması gerekir. Böylelikle sigortalama işlemi tamamlanmış olur. Eşyaların taşınma anından eve yerleştirilmesine kadar bu sigortalama poliçesi geçerlidir.

Sigortalı Nakliyatın Avantajları

Evden eve nakliyat işlemleri özellikle iki uzak mesafe arasında gerçekleşiyorsa eşyaların zarar görme ihtimali daha yüksek olur. Özellikle şehirlerarası evden eve nakliyat sistemlerinde kullanılması gerekilen bir güvencedir. Eşyalar taşınırken zaten fazlasıyla özen gösterilir. Ancak istenmeyen hatalar, kazalar, problemler yaşanabilir. İstenmeyen şekilde eşyalar zarar görebilir, deforme olabilir ve kaybolabilir. Bu durumlar yaşandığı takdirde kişi hiçbir şekilde mağdur edilmez. Yaşamış olduğu maddi kayıp kişiye geri kazandırılır. Bu nedenle mutlaka nakliyat işlemlerinde sigorta poliçesinin yapılması talep edilmelidir.

Sigortalı Taşımacılığın Nakliyatçılar Açısından Avantajları

Sigortalı evden eve nakliyat sistemi eşya sahibine olduğu kadar nakliyat firmasına ve çalışanlarına da çeşitli avantajlar sunmakta olan bir sistemdir. Öncelikle eşyada olası bir zarar görüldüğünde nakliyat işlemi esnasında mı yoksa nakliyat işlemi öncesinde mi oluştuğu konusunda bilgi verir. Böylelikle haksız suçlamalar ve problemler yaşanmamış olur. Ayrıca sigorta sayesinde zarar gören eşyada nakliyat işlemini gerçekleştiren personel bir sorun yaşamadan sigorta aracılığı ile ödeme gerçekleştirilir. Kısacası sigortalı taşımacılık hem eşya sahibi hem de nakliyat firması açısından avantajlı bir sistemdir.

Nakliyatta Sigorta Dışında Alınan Önlemler

Sigortanın yanı sıra eşyalara zarar gelmemesi açısından nakliyat esnasında birtakım kurallara uyulmaktadır. Öncelikle eşyalar içerisinde hava olan ambalajlarla paketlenir. Eşyada çizik olması engellenir. Köşeli ürünlerde de köşeler korunur. Etrafa zarar vermesi ve eşyanın kırılması önlenir.