Ofis taşımacılığı çok komplike, yoğun ve stresli bir iştir. Çoğu ofis sahibi kişi güvenilir bir nakliyat firması bulmakta zorluk yaşar. Eşyaların sorunsuz, eksiksiz, doğru yere taşınabileceği konusunda tereddüt yaşar. Ancak doğru ve işinde profesyonel olan nakliyat firması sayesinde bu tarz sorunlar yaşanmadan hızlı ve doğru şekilde taşınma işlemleri sağlanabilmektedir. Özellikle şehirler arası taşımacılıkta tereddüt olmadan güvenmek mümkündür. Doğru ve sağlam ambalaj sistemi, marangozlu eşya sökme veya takma, gerektiğinde asansör kullanma, eşyaların güvenliği açısından sigortalatma gibi birçok imkan şehirler arası ofis taşımacılığı hizmeti alacak olan kişilere sunulur.

Ekspertiz Tarafından Eşyalar İncelenir

Ofis taşımacılığına karar verildikten sonra firma aranır. Firma eşyaları ve ortamı incelemek amacıyla bir ekspertiz gönderir. Ekspertiz eşyaların cinsini, boyutunu, sayısını inceler. Ve iki şehir arasındaki mesafeye uygun şekilde planlama yapılır. Eşyaların nasıl paketleneceği, hangi malzemelerin uygun olduğu, asansöre gerek olup olmadığı kararlaştırılır. Nakliyat aracının boyutuna da karar verilir. Ayrıca nakliyat zamanı da belirlendikten sonra sigortalama poliçesi hazırlanır. Böylece güvenilir ve planlı bir nakliyat işleminin temelleri atılmış olur.

Ofis Taşımada Kullanılan Ambalajlar

Ofis taşımacılığında özellikle şehirlerarası yapılan nakliyat işlemlerinde ambalajların kalitesi oldukça önemlidir. Kolay yırtılmayan, içerisindeki ürünü koruyan, deformeleri engelleyen bir ambalaj türü kullanılır. Özellikle içerisinde hava baloncukları olan paketleme ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler eşyaya gelecek zararı engelleme konusunda oldukça iyidir. Bazı ürünlerin kenarları sivri olduğu için o sivriliği koruma amacıyla kenarlıklar takılır. Ve en önemlisi ofis dosyalarıdır. Ofis dosyalarında hiçbir kayıp olmaması açısından düzenli ve doğru şekilde paketleme yapılır. Evrakların taşınmasına oldukça önem verilir.

Marangozlu Şehirler Arası Ofis Taşımacılığı

Marangozlu sistemlerin kullanılması da oldukça önemlidir. Ofis mobilyalarına zarar gelmeden parçalarına marangoz tarafından ayrılır. Ardından her bir parça özenle paketlenir. Yeni ofise taşınma işlemi gerçekleştiğinde yine uzman marangoz tarafından parçalar birleştirilir ve eşya yeni yerine montelenir. Uzman marangoz sayesinde mobilyalar hızlı ve doğru şekilde evlerde montelenebilir.

Asansörlü Taşımacılık

Şehirler arası ofis taşımacılığında asansörlü sistemler de kullanılır. Eğer taşınacak yer ya da yeni taşınılacak yer bir binanın üst katlarında yer alıyorsa asansör kullanılır. Böylece insan gücünün yetemeyeceği yerlerde zorlama olmadan asansörden yardım alınır. Zararsız bir şekilde eşyalar indirilir veya yeni ofise taşınır. Yenilikçi ve avantajlı bir taşımacılık yöntemidir. Uzman nakliye firması tarafından kullanılmaktadır. Sık sık tercih edilir.