Nakliyat firmalarına güven sorunu hala devam eden bir durumdur. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise bazı nakliyat firmalarının profesyonel çalışmadığı için müşterilerine olumsuzluklar yaşatmasıdır. Ancak artık bu tarz problemler söz konusu olmuyor. Profesyonel ve tedbirli çalışan nakliyat firması sayesinde taşımacılıkta hiçbir sorun yaşanmıyor. Ambalajlama ve paketleme, asansörlü taşımacılık, marangozlu nakliyat, sigortalı eşyalar, uygun nakliyat aracı gibi birçok hizmet verilmektedir. Ayrıca şehirden şehre nakliyat konusunda da tereddüt olmadan nakliye firması tercih edilebilir.

Nakliyat Sigortalı mı Sigortasız mı Gerçekleşiyor?

Sigorta, nakliye işlemleri esnasında en önemsenen konulardan biridir. Eşyaların zarar görmemesi açısından bir teminat olur. Herhangi bir problem yaşandığında ise nakliye firması da eşya sahibi de mağduriyet yaşamamış olur. Nakliye firması içerisinde sigorta poliçesi yapılmakta ve her iki taraf da güvence altına alınmaktadır. Ancak bazı durumlar sigorta kapsamına dahil olmamaktadır. Ofisten ya da evden çıkarılıp araca taşınırken sigorta kapsamına dahil olmaz. Eşya araçta iken olabilecek durumlara karşı sigorta geçerli olmaktadır. Aracın yanması, devrilmesi, kaza yapması durumları sigortaya dahil olan faktörlerdir.

Taşımacılıkta en çok önemsenen noktalardan biri de marangozlu olup olmadığıdır. Marangozlu taşımacılık pek çok açıdan avantajlıdır. Ve yenilikçi nakliye firmalarının tercih etmiş olduğu bir yöntemdir. Evde ya da ofiste çok çeşitli mobilyalar bulunmaktadır. Bu mobilyalar çok büyük olabiliyor ve tek seferde taşınamayabiliyor. Bu durumlarda marangozlar aracılığı ile mobilyalar doğru şekilde parçalarına ayrılıyor. Parçalama sonrasında tek tek taşınabiliyor. Yeni adrese ulaşım sağlandığı zaman ise marangoz tekrar mobilya parçalarını bir araya getirerek eve montalama işlemini gerçekleştirebiliyor. Oldukça yardımcı bir durumdur.

Taşımacılıkta birçok zorluk söz konusu olabilir. Bunlardan biri de binaların yüksek katlarından gerçekleşecek olan taşımacılık işlemidir. İnsan gücü yeterli olmayabilir. Taşınırken birtakım zorluklar yaşanabilir. Bu durumları önlemek için de asansörler kullanılır. Asansör sayesinde eşyalar hızlı şekilde aşağı indirilebilir, yukarı da çıkarılabilir. Asansör ile taşımacılıkta hiçbir zorluk yaşanmaz. Hızlı şekilde işlem tamamlanır ve oldukça güvenilir bir yöntem olduğu görülüyor.

Parça eşya taşımacılığı da nakliyat firması içerisinde yapılmaktadır. Herhangi bir sorun yaşamadan eşyalar sayılarına ve türlerine göre paketlenir. Ardından araçlar ile taşımacılığı sağlanır. Parça eşya taşımacılığı esnasında şehirden şehre ulaşım da gerçekleştirilebilir. Herhangi sorun yaşanmadan, sigorta poliçeli şekilde işlem sağlanabilir.

Şehir içi eşya taşımacılığı hizmetleri sırasında nakliye sigortası yapmak zorunlu değildir. Şehirlerarası evden eve nakliyat hizmetlerinde yaptırılması zorunludur.

Minimum şehir içi ve şehirlerarası taşımacılık hizmetlerinde 5 kişiden oluşan personel kadrosuyla sizlere hizmet vermekteyiz.

Müşterilerimizin en çok sormuş olduğu sorulardan bir tanesidir. Fiyat farkı eşyanızın miktarı, kullanılacak ambalajlama malzemelerinin kalitesi, çalışacak personel sayısı, kullanılacak asansörlü taşımacılık ekipmanları, eşyanın alınacağı ve gideceği kat durumu gibi hususlar eşya taşıma fiyatları etkilemektedir.

Evinizde bulunan tüm mobilya eşyalar, beyaz eşyalar, elektronik eşyalar, kırılacak cam, bardak, tabak, porselen türündeki eşyalar, elbise dolabınız içinde bulunan giysiler, oturma grubu vb. evde olabilecek tüm eşyalar birinci sınıf ambalajlama malzemeleriyle paketlenir. Genellikle kullanmış olduğumuz ambalajlama malzemeleri arasında ithal kraft kağıt, havalı naylon, streç, bant, köpüklü karton koli vb. malzemeler kullanılarak paketlenir.

Genellikle ev taşıma işlemleri şehir içi 1 gün içerisinde yapılabilmektedir. Şehirler arası evden eve nakliye işlemlerinde ise eşyanın gideceği uzaklığa bağlı olarak ortalama 2-3 gün arasında sürebilmektedir.

Nakliyat işlemleri için firmamızı şehir içi taşınmalarda 2,3 gün öncesinden şehirlerarası evden eve nakliyat hizmetlerinde ise 5-6 gün öncesinden haber vermenizi önermekteyiz.

Eşya taşıma kamyonlarımız sadece ev eşyası taşıma işleri için dizayn edilmiş araçlardan oluşmaktadır. 2+1, 3+1 ve 4+1 ev eşyası rahatlıkla taşıyabilen iç aksamları mobilyadan dış aksamı ise çelik kasadan oluşmaktadır. Bu araçlar ile taşınan eşyalarda kesinlikle eşyanın zarar görmesi pek mümkün değildir.

20 Kata kadar çıkabilen asansörlü taşımacılık sistemimiz ile yüksek katlarda oturan müşterilerimize güvenli ve hızlı ve ekonomik düzeyde taşımacılık hizmeti sağlamakta.

Nakliyat işlemleri sırasında mobilya eşyalarınız zarar görmemesi içinde demonte ve montaj hizmeti sağlamaktayız. Bu hizmet firmamız bünyesinde çalışan marangoz personelleri tarafından güvenli bir şekilde sağlanmaktadır.